НОВИНИ
СТАТТI
ФОТОГРАФII
ВІДЕОМАТЕРІАЛИ
WEB'ЛIОГРАФIЯ
ТЕМАТИЧНІ РОЗДІЛИ
РАЙОНИ ОБЛАСТІ
ДОВІДКА
>Реєстрація » 
Им`:
Пароль:
Якими розділами порталу Ви користуєтесь?
Тематичний розділ
Каталог сайтів
Новини
Фотогалерея
Тільки головною сторінкою
Відеоматеріалами




bigmir)net TOP 100 Курс долара
WEB'ЛIОГРАФIЯ
28.04.2023
Автор: Погребищенська міська рада
https://pog-mrada.gov.ua/
Погребищенська міська рада
Погребищенська міська рада
Офіційний веб-сайт

Перейти: https://pog-mrada.gov.ua/
27.04.2023
Новофастів. Водяний млин.
Новофастів. Водяний млин.
На східному краєчку Погребищенського району, на річці Оріховатці, лежить чималеньке (близько 900 мешканців) село Новофастів. Раніше село називалося Голохвасти або Голохвастів (ото звідки Свирид Петрович), ну а хто його перейменував – точно не відомо, як не відомо і хто заснував село, і коли. У 18 столітті воно вже існувало. Було купа власників, поляків, бо тоді то була територія Польщі, із яких варто зупинитись на Ганських – це прізвище ми знаємо по історії із Бальзаком, та Любовицьких, які купили маєток наприкінці 19 століття.

27.04.2023
Левківка. Палац Гейнів
Левківка. Палац Гейнів
Левківка розташована за 25 км від Погребища, і зовсім поряд із витоком Росі – за кілька км. На витоки Росі групи їдуть відносно часто – це ми визначили по заповненості смітників біля альтанок, і столів, а от у Левківці, де гарно зберігся невеликий палац – туристів не буває взагалі. Може то і не архітектурний шедевр, але ж історична пам’ятка, і пам’ятка архітектури, яку, через традиційну некомпетентність у перелік офіційних пам’яток не включили.

27.04.2023
Витік ріки Рось біля села Ординці.
Витік ріки Рось біля села Ординці.
Недалеко біля села Ординці, в Погребищенському районі, починається ріка Рось. Не дуже велика – всього 346 км, але надзвичайно красива. Її історичне значення для України, та і для східних слов’ян загалом, важко переоцінити. В її долині жило плем’я полян, князь Кий – виходець із Поросся, Рось дала назву країні – Русь. Витік досить скромненький, обладнаний у радянський час та у часи незалежності. В долині Росі величезна кількість пам’яток архітектури, історії та природи.

27.04.2023
Сопин. Сільський банк.
Сопин. Сільський банк.
До Сопина, як і до більшості навколишніх сіл веде бруківка. Як же зручно влаштувалося місцеве керівництво – дороги з твердим покриттям їм збудували ще півстоліття тому, і вони вважають, що так і має бути. Ну бруківка ж, класно, он у багатьох європейських містах історичні центри забруковані, а тут навіть села. Круть. Частіше б вони їздили по тих бруківках, де вуха закладає, а зуби потрібно тримати міцно зціпленими, щоб язика не відкусити.

27.04.2023
Спичинці. Маленький повпред долини Луари
Спичинці. Маленький повпред долини Луари
Палацик Тишкевичів у Спичинцях часто порівнюють із палацами долини Луари, хоча використавши таке порівняння і включивши здоровий глузд можна припустити, що збудуй хтось щось подібне в долині Луари, то це, в кращому випадку, був би будинок челяді, або взагалі господарське приміщення. Це моя особиста думка, яка не означає, що садибний будинок у Спичинцях мені не сподобався – сподобався, навіть дуже. Але долина Луари…

27.04.2023
Старостинці. Прекрасна церква, водяний млин та ферма-фортеця
Старостинці. Прекрасна церква, водяний млин та ферма-фортеця
За 12 км на північ від Погребища, при дорозі на Ружин, на берегах річки Білуги, лежить село Старостинці. Вважається, що заснували його у 1606 році. “Словник географічний Польського королівства та країв слов’янських” вказує, що село тривалий час належало родині поміщиків Ржевуських, із Погребища (це ті самі, з яких вийшла Евеліна Ганська, відома, як дружина Оноре де Бальзака). у 1800 році Старостинці, разом із навколишніми землями, купив Каспр Івановський, за сприянням якого, на кошти парафіян, було зведено головну пам’ятку села – церкву святої Параскеви.

27.04.2023
Погребище
Погребище
Колись давно (дуже-дуже давно) на цьому місці, відносно недалеко від початку основи цивілізації полян – річки Рось (вона ж і дала назву цілій державі), стояло містечко Рокитня. Перші згадки про це містечко датуються 1148 роком. У сумнозвісних 1239-1240 роках Рокитня була знищена ордою й від неї залишилися лише погреби (багато погребів) – це місце почали називати Погребищем, а потім назва перекочувала й до відновленого міста.

07.04.2023
Веселівка
Веселівка
Перша назва Веселинівки – Вацлавка. З брошурки про Погребищенський район я дізналася, що це була власність графа Ржевуського: «У селі Вацлавівка, яке за радянських часів перейменували у Веселівку проживав у своєму маєтку граф Вацлав Ржевуський.» Але це не так!

08.09.2011
Забуте село Андрушівка
Забуте село Андрушівка
Руїни палацу графа Тишкевича над сільським ставком.


««   попередня   ...  1  2  ...   наступна      »»





ВIДПРАВИТИ SMS:
Оператор:
Абонент:
Повiдомлення:

За пiдтримкою smsline.biz

 ВОУНБ © 2009   Internet Studio Aura