НОВИНИ
СТАТТI
ФОТОГРАФII
ВІДЕОМАТЕРІАЛИ
WEB'ЛIОГРАФIЯ
ТЕМАТИЧНІ РОЗДІЛИ
РАЙОНИ ОБЛАСТІ
ДОВІДКА
>Реєстрація » 
Им`:
Пароль:
Якими розділами порталу Ви користуєтесь?
Тематичний розділ
Каталог сайтів
Новини
Фотогалерея
Тільки головною сторінкою
Відеоматеріалами




bigmir)net TOP 100 Курс долара
ФОТОГРАФII
13.12.2009
Назва: Палац Міхала Чацького. Головний будинок, с. Серебринці
В центрі с. Серебринці, що розташоване за 23 км. від райцентру, на любителів туристичних подорожей чекає зустріч з пам’яткою архітектури ХVІІІ ст.– палацом Міхала Чацького, підчашого коронного, учасника повстання Т. Костюшко, публіциста, брата відомого польського просвітника Тадеуша Чацького.

Після 1793 р. (рік приєднання Поділля до Російської імперії) маєток і палац були у М. Чацького відібрані і передані російському фельдмаршалу П. Рум’янцеву, проте вже 1796 р., з приходом до влади імператора Павла І, маєток повернули законному власнику. Свято-Усікновенний скельний православний чоловічий монастир

Світла будівля з колонним портиком височить у центрі села над ставом і залишками парку і тепер. Будинок ніби піднятий над землею – ефект класичних пропорцій, адже зводили його у 1770– 1780 рр. в кращих традиціях класицизму. Будівля складена з цегли, а колонни, капітель та інші деталі витесані з пісковика.

У будівництві Серебринецького палацу знайшли своє яскраве втілення ідеї знаменитого італійського архітектора Андреа Палладіо, що були прийняті як керівництво до дії при зведенні майже всіх магнатських ансамблів Поділля. Тут чимало збереглося від попереднього декору, в тому числі й розетки малюнка, який ніде не повторюється. Майже недоторканим залишився міцний паркет. Однак, найсильніше враження справляє Мармуровий зал, у якому протягом двохсотрічного існування мало що змінилося, не стало лише чудового каміна. Зберігся також надзвичайно гарний рельєфний карниз з парами грифонів. Напроти східного фасаду палацу розташований господарський двір з капітальними кам`яними будівлями. Збереглися і залишки парку, розпланованого ірландським паркобудівничим Діонісієм Маклером (1762–1853), який на запрошення княгині Чарторийської 1790 р. переїхав до Польщі і з 1792 р. плідно працював на Правобережній Україні, створюючи неперевершеної краси і розкоші парки.

Сьогодні палац М.Чацького входить до Державного реєстру національного культурного надбання України

 Звертань: 1550





ВIДПРАВИТИ SMS:
Оператор:
Абонент:
Повiдомлення:

За пiдтримкою smsline.biz

 ВОУНБ © 2009   Internet Studio Aura